Slovensko 2019Cyklistický zájezd krásnou přírodou východního a západního Slovenska

termíndospělípoznámka
Pro objednání zájezdu klikněte na příslušnou cenu…
29. 06. – 07. 07. 2019Kč 11.650,-

Cena zahrnuje: dopravu osob malým autobusem s cyklistickým vlekem, 8x ubytování (3x s polopenzí, 3x se snídaní), průvodce, služby delegáta CK, pojištění proto úpadku, příspěvek do Garančního fondu.

Program:

1)29.6. rozjezdová etapa bystrickou magistrálou( asi 30 km): Krásno nad Kysucou, Zborov nad Bystricou, Klubina, Stará Bystrica, Nová Bystrica, Vychylovka, nocleh – Chata na konci světa . V obci Stará Bystrica je unikátní Slovenský orloj, který je zároveň největší dřevěnou stavbou na Slovensku. U obce Vychylovka můžeme navštívit skanzen (Múzeum kysuckej dediny, lesná železnica). V závěru etapy nás čeká horská prémie, odměnou bude stylové ubytování s nádhernými výhledy na Kysucké Beskydy.

2) 30.6. – Vychylovka – vodní nádrž Orava (asi 50 km). V úvodní části etapy nás čeká horská prémie (převýšení 400 m), která nás „přehoupne“ z CHKO Kysuce do CHKO Horná Orava. Nocleh u vodní nádrže Orava.

3) 1.7. – Vodní nádrž Orava – Zuberec (asi 40 km). Trasa vede v těsné blízkosti Tatranského NP. Obec Zuberec kde je začátek turistických cest do Roháčů. Etapu je možné zpestřit výjezdem na chytu Zverovka (8 km, převýšení 250 m).Odpoledne přejezd busem do Bardejova (ubytování).

4) 2.7. -Bardějov – Svidník – Medvedie (asi 50 km). Bardejovské náměstí je památkou UNESCO, cestou z Bardejova je možné navštívit Bardejovské kúpele a skanzen (Múzeum ludovej architektury). Etapa vede převážně západní částí Nízkých Beskyd.

5) 3.7.Medvedie – Medzilaborce ( asi 40 km). Trasa vede zvlněnou krajinou CHKO Východné Karpaty. Cestou uvidíme několik dřevěných kostelů typických pro celou oblast (Nižný Komárik, Mirola, Habura …). Dřevěný řeckokatolický chrám sv. Mikuláša byl 2008 zapsán spolu s dalšími sedmi dřevěnými kostely na území Slovenska na seznam památek UNESCO.

6) 4.7. – Medzilaborce – Sninské rybníky (asi 55 km). V Medzilaborcích navštívíme Muzeum moderního umění Andyho Warhola . Trasa do okresního města Snina a dále ke Sninským rybníkům (unikátní biokúpalisko).

7) 5.7.- Sninské rybníky – Sninské rybníky (okruh) cca 55 kmOkruh vede Národním parkem Poloniny až k hranici s Ukrajinou. Trasu je možné zkrátit tzn. nejet až k hranici nebo naopak mírně prodloužit o 5 km v případě návštěvy dřevěného kostela v Topole.

8) 6.7. – Spišská Nová Ves – Liptovská Teplička 44 km. Etapa vede podél hranice NP Slovenský Raj, kde je možné navštívit Prielom Hornádu nebo Letanovský mlyn atd. Liptovská Teplička (dedina roku 2009) je typická liptovská vesnice se zachovalými původními srubovými domy.

9) 7.7. – Liptovská Teplička – Králova Lehota 30 km . Závěrečná etapa vede ochranným pásmem NP Nízke Tatry podél Čierneho Váhu.


Štítky:

Publikováno: 06. 05. 2019 Kategorie: Poznávací zájezdy, Cyklo zájezdy
CK Panter na Facebooku
GOOGLE