SRBSKEM NA KOLE podél DunajeSrbsko slouží turistům často jen jako tranzitní země a je neprávem opomíjeno, byť nabízí mnoho zajímavostí a přátelskou atmosféru. My se budeme pohybovat ve východní části země převážně podél Dunaje. Podunajská cyklostezka prochází i Srbskem, nejzajímavější část vede podél jeho hranice s Rumunskem a Bulharskem. Nachází se zde několik pevností a hradů (Ram, Golubac), archeologická naleziště, přírodní park Železná vrata patří spolu s Wachau v Rakousku k nejkrásnějším úsekům celého toku Dunaje. Okolí města Negotin je známou vinařskou oblastí, návštěva vinných sklípků je v programu samozřejmě zahrnuta.

termín dospělí poznámka
Pro objednání zájezdu klikněte na příslušnou cenu…
04. 05. – 13. 05. 2018 Kč 11.500,-

Cena zahrnuje: dopravu autobusem se dvěma řidiči (je předpoklad dvou sedadel pro každého účastníka), vlek na kola, 7x ubytování,  průvodce CK, mapy k jednotlivým etapám, pojištění CK proti úpadku

PROGRAM:

 1. den – 4.5. – pátek: odjezd z Prahy v 17.00 hod.
 2. den – 5.5. – 1.etapa: Bělehrad – Pančevo – Kovin – cca 50 km                                                             Ranní – respektive dopolední káva v hlavním městě Srbska, procházka po městě, odjezd do  Pančeva, odtud na kole do města Kovin, možnost návštěvy města Smederevo (13 km). Smederevo (70 000 obyvatel) bylo založeno v 15. století, ze kterého je také pevnost, hlavní dominanta a turistická atrakce města.  Ubytování Kovin.                                                                  
 3. den – 6.5. – 2.etapa:  Kovin – Bela Crkva – cca 60 km
  Cestou návštěva české vesnice – Česko Selo, Ubytování Bela Crkva.
 4. den – 7.5. – 3. etapa: Bela Crkva – Golubac – 55 km   Další pevností, kolem které vede naše trasa, je hrad Ram, ležící na břehu řeky asi 40 km od Smedereva. Cestu do Veliko Gradiště je možné si trochu prodloužit kolem Strebrno jezera (rekreační oblast), přehrady vybudované na vedlejším rameni Dunaje. Dále podél Dunaje do městečka Golubac s „pohádkovým“ hradem, který byl poslaven jako pevnost ve 14. století. Ubytování v lesním penzionu poblíž Golubac.
 5. den – 8.5. – 4. etapa:  Golubac – Golubinje  –  72 km      Za golubacem začíná zřejmě nejatraktivnější část celé podunajské cyklostezky, národní park Derdap (Železná vrata). Mezi Golubacem a městečkem Tekija protéká řeka kaňonem, jehož stěny se zvedají až do výšky 600 metrů nad hladinu a svou délkou přes 100 kilometrů je nejdelším v celé Evropě. je tvořen čtyřmi oddělenými soutěskami, z nichž nejznámnější je Lepenski vir s pozůstatky vyspělé kultury, která existovala v sedmém a šestém tisíciletí před naším letopočtem. Blíže se s historií této lokality můžeme se známit v muzeu Lepenski vir ve vesnici Boljetin nedaleko „Donji Milanovac“. Donji Milanovac je městečko přestavěné poté, co jeho předchůdce zmizel pod hladinou po dokončení přehrady. Večírek na Dunaji. Ubytování Golubinje.
 6. den – 9.5. – 5. etapa: Golubinje – Kostol  – 54 km   Ranní projížďka lodí „nejužším a nejkrásnějším místem Železných vrat“. Z Golubinje pokračujeme soutěskou k její poslední části – kaňonu Kazan a za „Tekija“ ji definitivně opouštíme. Přes Kladovo dojedme do cíle etapy – vesnice Kostol – ubytování
 7. den – 10.5. – 6. etapa: Kostol – Jakubovac  –  cca 55 km   Poslední část Podunajské stezky, která vede Srbskem, návštěva kláštera Vratna. Ubytování Jakubovac
 8. den – 11.5. – 7. etapa:  Jakubovac – Rogljevo  – 55 km  Návštěva města Negotin (káva na náměstí), prohlídka monastery Bukovo, cestou do Rogljeva možnost nahlédnutí do Bulharska – městečko Bregovo. ubytování Rogljevo.
 9. den – 12.5. – 8. etapa:  Projížďka po okolních vesnicích a vinohradech, návštěva vinařství Rajac – počet ujetých km – dle nálady a dohody – večer odjezd do Prahy
 10. den – 13.5. neděle – dopolední návrat do Prahy

Po celou trasu nás bude doprovázet autobus – je tedy možné individuálně si jednotlivé etapy zkrátit nebo úplně vynechat a jet autobusem.

 

 

Štítky:

Publikováno: 13. 04. 2010 Kategorie: Ostatní, Cyklo zájezdy
CK Panter na Facebooku
GOOGLE